Predstavnici IFAD-a posjetili opštinu Rudo

Predstavnici Jedinice za koordinaciju poljoprivrednih projekata Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva RS i IFAD-a bili su tokom vikenda u radnoj posjeti opštini Rudo.

Tokom radne posjete održani su sastanci sa predstavnicima opštine Rudo i PZ „Uvac-Rudo“ i  izvršen je redovan monitoring projekata koji su realizovani uz njihovu podršku.

Tokom sastanaka razmatrane su mogućnosti za finansiranje novog projekata od strane IFAD-a “Smanjenje siromaštva putem zadružnog udruživanja“ kroz koji bi bio pokrenut matični zasad maline i nabavljena oprema za preradu jagodastog i drugog voća.

Prema riječima Mirka Miuškovića, predstavnici Jedinice za koordinaciju poljoprivrednih projekata i IFAD-a pozitivno su ocijenili dosada realizovano u okviru podržanih projekata i pokazali su spremnost da se ovaj nivo saradnja nastavi i kroz nove projekte.