U Kalinoviku održana sjednica Boračke organizacije RS

kalinovik1

Dana 27. 05. 2015. godine u Kalinoviku je održana sjednica Regionalnog odbora „Stara Hercegovina“ Boračke organizacije RS.

Na dnevenom redu sjednice našla su se mnoga pitanja koja se direktno tiču boračke populacije kao što su stambeno zbrinjavanje, borački dodatak, odlikvanje, zapošljavanje, kategorizacija i organizacija manifestacije „Kosidba“ .

Sjednici su prisustvovali odbori BO iz Rudog, Višegrada, Novog Goražda, Čajniče, Foča i Kalinovik.

Prema riječima predsjenika OBO Rudo Momira Radovića, sastanak je bio vrlo konstruktivan i donešeni su konkretni zaključci koji su upućeni rukovodstvu BORSa koje treba da ih pokuša realizovati sa nadležnim ministarstvom Vlade RS.

Na sastanku je između ostalog rečeno da se isplate nepovratnih novčanih sredstava za stambeno zbrinjavanje očekuju  do polovine jula mjeseca.

Posebna pažnja je posvećena manifestaciji „Kosidba“ koja se treba održati 25. jula 2015. godine. Boračka organizacija poziva demobilisane borce, PPB i RVI da uzmu učešće u ovoj manifestaciji.

kalinovik