Адаптација куће социјално угроженој породици из Рудог

ЈУ Центар за социјални рад Рудо ће и ове године помоћи једној социјално угроженој породици у Рудом, тако што ће адаптирати једну просторију у кући  и изградити купатило.

Средства за ову врсту помоћи, у износу од 4000,00 КМ, обезбјеђена су кроз грант који је додјељен из дијела прихода од игара на срећу, од стране Министарства здравља и социјалне заштите Републике Српске.

IMG_20150624_102121 (1)

Према ријечима Славице Сташевић, директорице Центра, уз помоћ ових средстава трајно се помажу социјално угрожене породице и осигуравају бољи услови за живот породица. Корисници ове врсте пројекта су обично вишечлане породице са малољетном дјецом, или са дјецом са потешкоћама у развоју које се налазе у тешкој материјалној ситуацији.

Ово је 12 по реду кућа на простору општине Рудо, коју ће Центар за социјални рад Рудо адаптирати уз помоћ овог фонда.