Mjesna zajednica Staro Rudo u novom ruhu

Staro Rudo

Kroz 4 manja projekta koja su bila usmjerena na razvoj zajednice, podršku ženama, mladima i ugroženim grupama, članovi Savjeta mjesne zajednice Staro Rudo uspjeli su renovirati prostorije, obezbjediti drva socijalno ugroženim starim licima, nabaviti sto za stoni tenis za mlade, šivaće mašine za žene kao i drugu opremu. Sa ovim osigurani su osnovni preduslovi za unapređenje društvenog života u ovoj zajednici.

Nakon uspješne realizacije prve godine projekta, ova mjesna zajednica već radi na novim projektima sa kojima će biti razvijeni i novi sadržaji za njene mještane.

Sve ovo je realizovano u sklopu većeg projekta „Integracija i lokalni razvoj u zajednicama 3 opštine Gornjedrinske regije 2014 – 2017“ koji pored mjesnih zajednica opštine Rudo uključuje i mjesne zajednice Foče FBiH i Novog Goražda.

Ovaj projekat ima za cilj razvoj pozitivnog mira i razvoj lokalnih zajednica Gornjedrinske regije a realizuje se uz finansijsku podršku Švajcarskog Karitasa (Caritas Switzerland), Opštine Rudo i građana Mjesne zajednice Staro Rudo.

Staro Rudo1