Берба и откуп малине у Рудом

И поред тропских врућина, берба малине и њен откуп трају без прекида, на подручју општине Рудо.

Произвођачи кажу да је малина добро родила, да је доброг квалитета а да су количине веће у односу на прошлу годину.

Откуп малине на простору општине Рудо врше: хладњача ПЗ „Увац-Рудо“ и хладњача „Болетус РС “ д.о.о. Фоча.

Хладњача ПЗ „Увац-Рудо“ до сада је откупила преко 190 тона малине. Према ријечима Ненада Љубојевића, директора ПЗ „Увац-Рудо“ овогодишњи род малине бољег је квалита и за 50 тона већи у односу на род из прошле године, наглашавајући да откуп још увијек траје.

Хладњача „Болетус РС“ д. о. о. Фоча, откупна станица Рудо од својих стандардних малинара до сада је откупила 48 тона малине. Према ријечима Зорице Долаш, квалитет малине је задовољавајући а процјењује да ће берба трајати још 7-10 дана.