Неспортски гест нарушио такмичарски дух МОСИ 2015

На завршеним 52. МОСИ у Пожеги испред општине Рудо такмичило се 26 спортиста у одбојци и у малом фудбалу. Одбојкашка екипа из Рудога  заузела је 15. мјесто а фудбалери су на крају остали без медаље и освојили су 8. мјесто. Оно што се десило 10.07.2015. године на утакмици малог фудбала између екипа Рогатице и Бајине Баште, равно је скандалу, и оставило је можда највећу негативну  мрљу на завршеном МОСИЈУ. По рјечима вође општине Рудо и директора ЈУ за туризам и спорт Рудо, Владимира Брадоњића који је дубоко разочаран екипом малог фудбала из Рогатице која је пустила екипу Бајине Баште да им да 21 гол у задњем колу, само да се екипа из Рудога не би  борила за медаљу. Рогатичани су требали само да одиграју поштено јер имају добру екипу а они су сами себи забијали аутоголове и руководили се оном флоскулом „нек комшији цркне крава“. Нарушен је такмичарски дух МОСИ-ја , жалили смо се на лажирање поменуте утакмице , али жалба нам је на крају одбијена из ,,непознатих“ разлога. Спортисти општине Рудо  после ове бруке демонстративно су напустили  Пожегу.  Брадоњић је још  додао да се озбиљно  размишља да на следећим 53. МОСИ које се одржавају у Рогатици, у знак протеста општина Рудо не пошаље ни једног спортисту.