U toku su radovi na mostu i putu

mostU toku su radovi na izgradnji mosta nizvodno od brane koji će se koristiti za potrebe izgradnje HE Mrsovo.

Most je na tri raspona 18+36+18 metara, ukupno 72 metra dužine, projektovan kao spregnuta konstrukcija sa 2 obalna uparnjaka i 2 srednja stuba koji se temelje na šipovima, sa jednom saobraćajnom trakom širine 4, 5 metara i jednom pješačkom stazom.

Prema riječima glavnog inženjera firme „Komsar enerdži“ (Comsar Energy), na izgradnji hidroelektrane „Mrsovo“ Dragana Čvora,   radovi teku planiranom dinamikom tako da se očekuje da će put dužine 1200 m prema kamenolomu Varda, odakle će se vršiti eksploatacija kamena za izgradnju hidroelektrane, biti završen do kraja jula a ostali radovi do kraja građevinske sezone. Pored puta i mosta,  projektovan je i dalekovod 110 KV do Višegrada a u toku je i eksproprijacija zemljišta.

Očekuje se da će radovi na izgradnji hidroelektrane početi na proljeće sledeće godine.

Podsjećamo da će Hidroelektrana „Mrsovo“ imati instalisanu snagu od 37, 3 megavata, pregradna brana biće visoka 20 metara, a akumulaciono jezero dugo 9, 5 kilometara i protezaće se do mosta u Rudom.

Izgradnja će trajati tri godine, a investicija je vrijedna oko 100.000.000 evra

most1