„Balkansko književno društvo“ , u Rudom

IMG_1918

U okviru promocije „Balkanskog književnog glasnika“ u Bosni i Hercegovini, JU Narodna biblioteka „Prosvjeta„ Rudo, organizovala je, u maloj sali Doma kulture „Prosvjeta“ u Rudom, književno veče pod nazivom „ Dani s piscima“.

Manifestaciju su organizovali „Balkansko književno društvo“ i „Balkanski književni glasnik“, u okviru realizacije projekta „Pisci za budućnost“.

U saradnji sa Balkanskim književnim društvom, gosti su bili književnik Dušan Gojkov, istoričar Dušan Varičak i književnik Neven Mehinagić .

U projektu„ Pisci za budućnost„, pravo učešća imali su mladi talenti od 14 do 29 godina. Na književnoj večeri u Rudom  učestvovali su mladi pisci iz Rudog- Dejana Paponjak, Vladimir Čolaković, Jovana Ostojić, Darko Topalović, Jovana Lazović i Danijela Novaković .

U saradnji sa bibliotekama, ova manifestacija realizovana je u više gradova u Bih, kao što su Banja Luka, Prijedor, Cazin, Brod, Gradačac, Čelić, Ugljevik, Rudo, Mrkonjić Grad, Travnik, Visoko, Žepče, Goražde, Istočno Sarajevo, Tešanj i Sokolac .