Делегације општина Чајетина, Прибој и Рудо посјетиле општину Кнић

Knic

У циљу развоја и унапређења међусобне сарадње, у петак 14. 08. 2015. године представници општина Чајетина, Прибој и Рудо посјетили су општину Кнић.

У посјети општини Кнић били су г. Милан Стаматовић предсједник општине Чајетина, г-ђа. Бојана Божанић помоћница председника општине Чајетина, г. Крсто Јањушевић помоћник предсједника општине Прибој и представници општине Рудо из Републике Српске г. Велибор Ћировић председник Скупштине општине Рудо и г. Илија Лучић директор ЦКПД „Просвјета“ Рудо.

Током посјете представници општина одржали су заједнички састанак, положили вијенце на споменик мајору Василију Луковићу и одали почаст палом јунаку, који је херојски дао живот у великој борби која се водила августа 1914. године у златиборском селу Јабланица, на мјесту Бјела глава, на коти Цигла.

Церемонија је обављена у организацији локалне самоуправе, а присуствовали су и потомци мајора Луковића, представници МЗ Кнић и цркве.

Прошле године је у склопу обележавања стогодишњице великог рата на мјесту погибије мајора, откривено ново спомен-обиљежје свим борцима палим на Бјелој Глави.

Сада су, у сусрет 101. години од погибије мајора, умјетници са Златибора радили на обнови споменика мајору Василију Луковићу, који се налази у порти цркве у Книћу, гдје су 1939. године пренешени његови посмртни остаци.

Окупљање представника општина била је прилика и за разговоре о будућој сарадњи међу овим општинама и том приликом је договорено да се у наредном периоду приступи потписивању Протокола који би конкретизовао ову сарадњу.

Knic 2