Delegacije opština Čajetina, Priboj i Rudo posjetile opštinu Knić

Knic

U cilju razvoja i unapređenja međusobne saradnje, u petak 14. 08. 2015. godine predstavnici opština Čajetina, Priboj i Rudo posjetili su opštinu Knić.

U posjeti opštini Knić bili su g. Milan Stamatović predsjednik opštine Čajetina, g-đa. Bojana Božanić pomoćnica predsednika opštine Čajetina, g. Krsto Janjušević pomoćnik predsjednika opštine Priboj i predstavnici opštine Rudo iz Republike Srpske g. Velibor Ćirović predsednik Skupštine opštine Rudo i g. Ilija Lučić direktor CKPD „Prosvjeta“ Rudo.

Tokom posjete predstavnici opština održali su zajednički sastanak, položili vijence na spomenik majoru Vasiliju Lukoviću i odali počast palom junaku, koji je herojski dao život u velikoj borbi koja se vodila avgusta 1914. godine u zlatiborskom selu Jablanica, na mjestu Bjela glava, na koti Cigla.

Ceremonija je obavljena u organizaciji lokalne samouprave, a prisustvovali su i potomci majora Lukovića, predstavnici MZ Knić i crkve.

Prošle godine je u sklopu obeležavanja stogodišnjice velikog rata na mjestu pogibije majora, otkriveno novo spomen-obilježje svim borcima palim na Bjeloj Glavi.

Sada su, u susret 101. godini od pogibije majora, umjetnici sa Zlatibora radili na obnovi spomenika majoru Vasiliju Lukoviću, koji se nalazi u porti crkve u Kniću, gdje su 1939. godine prenešeni njegovi posmrtni ostaci.

Okupljanje predstavnika opština bila je prilika i za razgovore o budućoj saradnji među ovim opštinama i tom prilikom je dogovoreno da se u narednom periodu pristupi potpisivanju Protokola koji bi konkretizovao ovu saradnju.

Knic 2