Dobro došli đaci prvaci

prvaci1U utorak, 1. septembra Osnovna škola „Boško Buha“ u Štrpcima i Osnovna škola „Rudo“ organizovale su svečani prijem i podijelu poklona za polaznike prvog razreda.

U školama je održan svečani prijem prvačića, za koje su učenici starijeg razreda priredili prigodan program. Sretno školovanje, uz podsjećanje da je period školovanja najljepši, i da škola donosi najviše sreće i radosti u životu, poželjeli su direktori škola i učiteljice.

Ispred opštine Rudo prvačiće je u Rudom pozdravio Načelnik odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti Dragan Jovanović dok je prvačiće u Štrpcima pozdravio Zamjenik načelnika opštine Rudo, Mitar Vidaković. Oni su tom prilikom đacima i roditeljima poželjeli srećan i uspješan početak školovanja a potom su po tradiciji đacima prvacima uručili skromne poklone, koji će ih sjećati na njihov prvi dan škole.

prvaci

Lokalna zajednica ulaže ogromne napore kako bi obezbjedila što bolje uslove za rad učenika i nastavnog osoblja. U tu svrhu kroz kapitalne investicije izdvojena su značajna sredstva za rekonstrukciju školskih objekata. Opština je do sada uspjela djelimično rekonstruisati područne škole na Uvcu, Mokronozima i Oskoruši dok su za rekonstrukciju škole u Mioču obezbjeđena sredstva od Japanske ambasade, a nakon nevremena rekonstruisan je i krov zgrade u OŠ Rudo.

Pored navedenog, opština je ove godine obezbjedila i 71 komplet udžbenika za đake od trećeg do petog razreda, koji pohađaju OŠ sa sjedištem na području opštine Rudo, čiji su roditelji nezaposleni, koji će biti podijeljeni u školama.

prvacici