Обиљежен јубилеј 40 година постојања Храм Св. Макарија

makarije

Храм Св. Макарија на Паштан Брду прославио је свој мали јубилеј, 40. година постојања па је у то име припремљена изложба докумената и слика, из архиве црквене општине Рудо, из времена градње храма. Јубилеј је прослаљен 12. септембра, уз славу храма Св. Макарија Соколовића.

Након свете литургије била је припремљена славска трпеза за све присутне вјернике. Свету литургију је служио свештеник Рајко Цвјетковић из Рогатице уз саслужење свештеника проте Милојка Топаловића из Београда и Сава Брадоњића из Рудог. Након свете литургије и свечане литије, учињено је резање славског колача.

Ове године извршена је и изградња и адаптација мокрог чвора у просторијама помоћне зграде при храму на Паштан Брду. Изградњу и адаптацију помогли су г. Видоју Микавици из Старе Пазове, г. Рато Рајак начелник општине Рудо и многи други својим прилозима.

sv Makarije