Obuka za odrasle “Obrazovanje za društvenu pravdu”

IMG_3317

Udruženje žena MOST u saradnji sa OSCE misijom u BiH, terenski ured Foča i Opštinom Rudo 14. i 15. oktobra 2015. godine organizuje za prosvjetne radnike osnovnih i srednjih škola, vjeroučitelje i roditelje obuku “Obrazovanje za društvenu pravdu”.

Program “Obrazovanje za društvenu pravdu” je jedan od mogućih modela za razvijanje kritičke svijesti o problemima nejednakog tretmana ljudi zbog razlika koje među njima postoje. Program je namjenjen odraslima koji rade sa djecom i sastoji se iz tri komponente: imenovanje fenomena, davanje glasa onima koji se ne vide i ne čuju i izgradnja savezništva.

Ciljevi programa su sticanje znanja o mehanizmima nastajanja i održavanja društvene nejednakosti, razvijanje ličnih kompetencija od značaja za saradnju i rad u ovoj oblasti, kao i podsticanje odgovornosti za akciju na ličnom i profesionalnom planu.

Obuka se organizuje kroz projekat “Interakcija i lokalni razvoj u zajednici u 3 opštine Gornjo-drinske regije 2014-2017” koji sprovodi Udruženje žena “MOST” Višegrad u partnerstvu sa KARITAS-om Švicarska. Projekat je finansiran od strane Vlade Švicarske i Lihtenštajna.

IMG_3318

obrazovanje odraslih