Potpisan memorandum o saradnji na realizaciji „KOTON“ projekta

Dana 26.10.2015. godine u prostorijama Administrativnog centra grada Istočno Sarajevo, potpisani su Memorandumi o saradnji u okviru projekta „KOTON“ (COTON – Contributing to increased functionality and employability in Republika Srpska and Una-Sana Canton“) između Gradske razvojne agencije Istočno Sarajevo i predstavnika opština: Istočno Novo Sarajevo, Istočna Ilidža, Pale, Sokolac, Rogatica, Rudo, Čajniče i Višegrad.

coton 1

Potpisivanje Memoranduma o saradnji, predstavlja prvi korak u implementaciji projekta „KOTON“ koji ima za cilj da se podigne svijest i interes da se stvore uslovi za funkcionisanje sistema sprovođenja prakse na radnom mjestu, što će dovesti do bolje obučene radne snage u skladu sa potrebama tržišta rada u izabranim privrednim granama na području Republike Srpske i Unsko-sanskog kantona.

Opštine će u okviru ovog projekta dati potrebnu podršku da se isti realizuje u navedenim opštinama.

Realizacija projekta će:

• dati uvid u održivo funkcionisanje i učešće radne snage u okviru postojećih industrija u regionu implementacije projekta,
  • procijeniti vještine, znanja i razlike u stavovima koje postoje između strukovnih škola (ponude) i privatnog sektora (potražnje), te
  • ustanoviti preduslove za obuku odraslih u skladu sa zahtjevima malih i srednjih preduzeća.

Projekat „KOTON“ realizuje se u okviru programa „Prilika Plus“ koji podržava Vlada Švajcarske a implementira Republička agencija za razvoj malih i srednjih preduzeća-RARS.

Informacija preuzeta sa sajta RAIS-a