Руђански фолклорци у Чачку

Folklor-Karanovac

Културно умјетничко друштво „Просвјета“ Рудо, учествовало је на овогодишњем тредиционалном Међународном фестивалу фолклора „Са Овчара и Каблара“ који је одржан у суботу 3. октобра у Чачку, Србија.

Поред наших фолклораца, на Фестивалу су учествовали ансамбли из Црне Горе, Републике Српске и Србије: КУД Марија Бурсаћ – Велико Банатско Село, НА Лаза Костић из Ковиља, ФА Бранко Радичевић – Нови Бановци, КУД Распеване Пожежанке – Пожега, КУД Абрашевић – Чачак, КУД Распевани Златиборци – Рожантсво, КУД Весна – Мојковац, КУД Радиша Поштић – Мрчајевци и КУД ФРА.

Уз аплауз публике Руђански фолклорци представили су се кореографијама из Шумадије и Војводине.

На крају фестивала, Младен Ристановић, предсједник КУДа „Фабрика резаних алата“ уручио је захвалнице учесницима Фестивала.

IMG_20361