Финансијски механизам за успјешан локални развој

Општина Рудо је ове године реализовала пројекат „Лимска долина у црвеном злату“ који је финансиран кроз Финансијски механизам за унапређење јавних услуга и подршку руралном развоју у Републици Српској.

Финансијски механизам за финансирање пројеката интегрисаног и одрживог локалног развоја у Републици Српској је заједничка иницијатива Министарства финансија Републике Српске, Министарства управе и локалне самоуправе Републике Српске, Владе Швајцарске, Развојног програма Уједињених нација (UNDP) и Инвестиционо-развојне банке Републике Српске. Финансијски механизам је успостављен како би пружио подршку реализацији приоритета утврђених стратегијама развоја јединица локалне самоуправе и на тај начин доприњео јачању јавних услуга и руралног развоја у Републици Српској.

Средства у оквиру Финансијског механизма обезбиједила је Влада Швајцарске, путем UNDP и Влада Републике Српске, путем Министарства финансија Републике Српске.

Кроз овај механизам подржано је 8 пројеката од којих су најуспјешнији били пројекти општина Рудо и Мркоњић Града.

У прилогу можете погледати видео .