Konkurs za dodjelu studentskih stipendija iz sredstava budžeta opštine Rudo za školsku 2015/ 2016. godinu

Na osnovu člana 10. Odluke o dodjeli studentskih stipendija iz sredstava budžeta opštine Rudo („Službeni glasnik opštine Rudo“ broj:13/13 i 16/13), Načelnik opštine Rudo r a s p i s u j e

K O N K U R S

Za dodjelu studentskih stipendija iz sredstava budžeta opštine Rudo za školsku 2015/2016. godinu

Načelnik opštine Rudo raspisuje konkurs za dodjelu studentskih stipendija iz sredstava budžeta opštine Rudo za školsku 2015/2016.godinu.

• Studentske stipendije dodjeljivaće se redovnim studentima prvog i drugog ciklusa studija sa prebivalištem na području opštine Rudo, koji to pravo ili drugu redovnu novčanu pomoć po osnovu studiranja ne koriste od drugog davaoca.
  • Studentima, članovima porodica poginulih boraca i ratnih vojnih invalida I i II kategorije, studentima sa posebnim potrebama-lica ometena u razvoju i učenicima generacije, odobrava se stipendija bez bodovanja.

Studentske stipendije se dodjeljuju studentu do kraja redovnog školovanja, a najkasnije do navršenih 26 godina života.

Ukupan broj dodjeljenih stipendija odrediće Načelnik opštine u saradnji sa Komisijom za dodjelu studentskih stipendija.

Studenti čiji je prihod zajedničkog domaćinstva iznad 400 KM po članu ne mogu ostvariti pravo na studentsku stipendiju (ne odnosi se na studente druge alineje u tekstu konkursa).

Pravo na studentsku stipendiju nema student čiji članovi domaćinstva imaju neizmirene obaveze prema opštini Rudo, po bilo kom osnovu, uključujući i dugovanja po osnovu kredita za podsticaj razvoja.

Student koji nije pohađao osnovnu školu na teritoriji opštine Rudo, a imao je prebivalište na teritoriji opštine Rudo, od prvog do petog razreda osnovne škole, nema pravo na stipendiju.

Redovni studenti koji su obnovili godinu  studija nemaju prava na stipendiju za tu godinu.

Rok za podnošenje prijava na konkurs za dodjelu studentskih stipendija je 30 dana od dana objavljivanja konkursa na Oglasnoj tabli opštine Rudo, internet stranici Opštine i TV Rudo.

Opšti uslovi bodovanja, potrebna dokumenta i ostali uslovi konkursa  nalaze se u nastavku teksta .

Obrazac_stari korisnici