Održana radionica o Zakonu o izmjenama i dopunama Zakona o prebivalištu i boravištu državljana BiH

prebivaliste

U okviru projekta „Integrakcija i lokalni razvoj zajednica 3 opštine Gornjo-drinske regije 2014 – 2017“ koji se realizuje od strane UŽ „Most“ iz Višegrada a uz podršku Švajcarskog  Karitasa održana je radionica na temu: „Fiktivna prijava mjesta boravka građana BiH“.

Po riječima pravnice Jadranke Leovac iz Udruženja „Most“ Višegrad u okviru radionice predstavljen je novi Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o prebivalištu i boravištu državljana BiH.

Novi Zakon je usklađen sa zahtjevima u vezi sa viznom liberalizacijom i sa ključnim bezbjedonosnim zakonima Evropske unije.

Novina koju ovaj Zakon uvodi jeste to da je prilikom prijave prebivališta prema odredbama člana 8. pomenutog zakona, potrebno prilikom prijave prebivališta pribaviti i uz zahtjev priložiti dokaz da postoji valjan osnov za prijavu prebivališta na adresi.

prebivaliste1