Potpisan Sporazum o saradnji na realizaciji projekta elektrifikacije stambenih jedinica raseljenih osoba i povratnika

Danas je u kabinetu načelnika opštine Višegrad održana ceremonija potpisivanja  Sporazuma o saradnji na realizaciji projekta elektrifikacije stambenih jedinica raseljenih osoba i povratnika za finansiranje iz sredstava za 2012. i 2013. godinu.

Ceremoniji je prisustvovala ministarka za ljudska prava i izbjeglice BiH Semiha Borovac, čije ministarstvo je i obezbijedilo sredstva za projekat, direktor Fonda za povratak BiH Nebojša Švraka, predstavnici Elektorprivrede BiH i Elektrodistribucije Pale te načelnici opština Višegrad, Foča, Novo Goražde, Pale-Prača, Čajniče, Sokolac, Rogatica i Rudo.

Načelnik Opštine Višegrad izrazio je zadovoljstvo što je opština Višegrad bila domaćin ovakvog događaja i dodao da su svi učesnici današnjeg sastanka izrazili spremnost da urade sve što je u njihovoj moći kako bi građanima stvorili osnovni minimum uslova za život.

Ministarka Borovac je podsjetila na važnost potpisivanja ovog sporazuma koji će u vrlo kratkom periodu riješiti pitanje priključaka električne energije za 158 domaćinstava na području osam opština, potpisnica sporazuma.

„Potpisivanjem ovog sporazuma Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice BiH neće zaustaviti aktivnosti na ovom planu jer vidimo da potreba za elektrifikacijom i dalje postoji, naročito kada se radi o udaljenim i nepristupačnim mjestima gdje je elektrifikacija otežana“, rekla je Borovac.

Ministarstvo je za ovaj projekat do sada izdvojilo 1,4 miliona KM.

Izvor: sajt opštine Višegrad