Ruđani učestvovali na manifestaciji „Govorim srpski – Dani Radoslava Samardžije“

pjesnik 3 - kopijaU organizaciji Centra za kulturu, Narodne biblioteke i Osnovne škole “Trnovo”održana je manifestacija pod nazivom „Govorim srpski-Dani Radoslava Samardžije“ u znak sjećanja na rano preminulog pjesnika. Učesnici manifestacije su položili cvijeće na pjesnikov grob, a potom su nastavili druženje sa djecom u Osnovnoj školi “Trnovo”.

Na Književnoj večeri koju je otvorio načelnik opštine Nenad Mišović, pjesnici Nedeljko Žugić, Gordana Milošević, Radoslav Zelenović, Željko Pržulj, Goran Vračar i Radomir Jagodić-Rašo građanima su otvorili svoju dušu poezijom. Svi su složni u jednoj misli, da je Radoslav Samardžić veliki čovjek i pjesnik koji je stvarao iz duše, a njegovim odlaskom sa ovog materijalnog svijeta ne odlazi poezija koju je tokom svog života stvarao, već ostaje nama i novim naraštajima u amanet.

Radoslav Samardžija je rođen 1953. godine u Grabu kod Trnova, i već kao mladić počeo je literarno stvaralaštvo objavljujući u svim tada vodećim pjesnik 2 - kopijačasopisima. Rat odnosi njegovu kuću i sa njom njegove rukopise. Govorio je, da mu je više žao rukopisa, nego kuće. Ipak, uspio je objaviti zbirke pjesama „Govorim srpski“, „Marko Kraljević i televizor“, “Osluškivanje Boga”, „Poslijeratna idila“, te dobio niz pjesničkih nagrada, kao i za knjigu pjesama „Djeca nisu ovce“, ali je taj rukopis izgubljen i nažalost nikada nije pronađen.

Ova manifestacija podržana je od strane Ministarstva prosvjete i kulture RS i Opštine Trnovo.

Raso i djeca