Bogat kulturni sadržaj obilježio 15. Vidakovićeve dane kulture

pesniciDrugog dana manifestacije, Vidakovićevi dani kulture, u maloj sali Doma kulture „Prosvjeta“ Rudo predstavljena je knjiga „Kapetanova sablja“ Radisava Mašića iz Foče.

Tokom promocije o knjizi su govorili Vladimir Pantović novinar iz Foče i Dragan Paponjak profesor iz Rudog.

Svoju knjigu pod nazivom „Pesme“ predstavila je i Milena Stupica iz Rudog.

Tokom svog izlaganja, recezent knjige Dragan Paponjak, je istakao da je u knjizi predstavljen pjesnikin složen odnos prema ljudima, moći i nemoći.

Potom je održano tradicionalno pjesničko veče na kojem su učestvovali pjesnici iz Srbije, Crne Gore i Republike Srpske.folklor2

Književno veče vodio je prof. Dragan Paponjak a učesnici su između ostalog bili i  Snježana Vukićević iz Herceg Novog, Vinka Perišić i Olivera Doklestić iz Crne Gore, Bojan Bjelić iz Priboja iz Srbije, Pantović Dragan iz Foče, Milica Vidaković iz Rudog i Radomir Rašo Jagodić iz Rudog.

U okviru treće, završne večeri, Književni klub „Miloš Vidaković“ Rudo organizovao je književno predstavljanje mladih pjesnikinja.

Svoje pjesme čitale su: Jovana Lazović, Dejana Paponjak i Anđela Ristović.

U nastavku predstavljene su još dvije knjige.

O knjizi „Stajač na prozorima“ Bojana Bjelića govorio je prof. Dragan Paponjak, a o knjizi „Vinsent Van Gog-ubistvo samoubistvom“ Radomira Raša Jagodića govorila je profesorica Bojana Tomić.

folklorOvogodišnja manifestacija završena je odličnim nastupima folkloraca i to kulturno-umjetničkih društava „Abrašević“ iz Čačka, „Jovan Dučić“ iz Trebinja i „Prosvjeta“ iz Rudog.

Direktor CKPD „Prosvjeta“ iz Rudog Ilija Lučić rekao je Srni da se tradicionalno ova manifestacija završava pjesmom i igrom, te da su se folkloristi iz Rudog predstavili koreografijama „Vranjanska svita“, „Šopske igre“ i „Igre sa Zlatibora“.

„Nadamo se da će i dalje ova manifestacija biti održavana u našem gradu sa još većim brojem učesnika i posjetilaca“, istakao je Lučić.

Umjetnički rukovodilac KUD „Abrašević“ iz Čačka Dragiša Cvijović rekao je da je izuzetno zadovoljan manifestacija1nastupom i organizacijom ove manifestacije.

„Fokloristi su se predstavili igrama „Studenica“, „Niš“ i „Šumadija“ i očekujemo da će ova saradnja biti nastavljena u narednom periodu“, dodao je Cvijović.

Organizatori ove kulturne manifestacije bili su opština Rudo i Srpsko prosvjetno i kulturno društvo „Prosvjeta“ iz Rudog.