Обиљежен Међународни дан особа са инвалидитетом

У четвртак, 3. децембра у просторијама Центра за социјални рад-Дневно збрињавање дјеце и младих са сметњама у развоју, заједно са Удружењем за помоћ особама са посебним потребама „Нада“ Рудо, обиљежен је, уз скромно послужење припремљено од чланова удружења, Међународни дан особа са инвалидитетом.

12304395_955119501192407_1724074132109574746_o

Међународни дан особа са инвалидитетом, обиљежава се 3. децембра од 1992. године, када је Генерална скупштина УН усвојила резолуцију којом се све земље позивају на обиљежавање тог дана с циљем да се унапреди и омогући особама са инвалидитетом једнако уживање људских права и равноправно учешће у друштву. Тај дан је повод да се скрене пажња на проблеме с којима се особе с инвалидитетом суочавају а то су прије свега сиромаштво, висока стопа незапослености и искљученост из друштва.

Поред родитеља, дјеце и младих, чланова Удружења „Нада“, на обиљежавању Међународног дана особа са инвалидитетом у Рудом, били су и представници локалне управе начелник општине Рудо Рато Рајак и замјеник начелник општине Рудо Митар Видаковић и представници локалних медија.