Održana Godišnja konferencija u projektu „Interakcija i lokalni razvoj u zajednici 3 Gornjo-drinske regije 2014-2017“

IMG_9251Povodom uspješnog završetka druge godine projekta „Interakcija i lokalni razvoj u zajednici 3 Gornjo-drinske regije 2014-2017“ Udruženje žena Most i Karitas Švajcarske organizovali su godišnju konferenciju.

Na konferenciji su predstavljeni rezultati projekta, iskustva u projektu, postignuti ciljevi, problemi i naučene lekcija kao i budući planovi i aktivnosti.

Na konferenciji su predstavljeni projekti realizovani od strane odabranih mjesnih zajednica iz tri opštine učesnice ovog projekta: Foča Ustikolina, Novo Goražde i Rudo.

Od strane mjesnih zajednica Mioče, Staro Rudo i Strgačina, koje ispred opštine Rudo učestvuju na projektu, IMG_0113predstavljeni su postignuti rezultati u okviru 12 projekata koji su podržani od strane Švajcarskog Karitasa i opštine.

MZ Strgačina je predstavila integralni projekat koji je usmjeren na izgradnju kampa, u koji su uključene komponente za zajednicu i žene, projekat za socijalne grupe koji je obuhvatao podjelu plastenika i planinski dom za mlade.

Mioče je predstavilo projekat kamp-izletište namjenjen zajednici ali i drugim korisnicima, kao i projekat odbojkaškog i fudbalskog terena. Objekat izgrađen kroz ovaj projekat pružiće mogućnost organizovanja izleta od strane građana MZ Mioče uz mogućnost prenoćišta. Objekat će biti koristan svim građanim MZ uključujući penzionere, mlade, žene i dr.

Objekat pruža mogućnost organizovanjamioce izložbi ručnih radova i takmičenja u spremanju jela. Pored navedenog, kroz projekat je urađena i pješačka staza.

Mjesna zajednica Staro Rudo je napravila šadrvan, očistila riječicu Krupicu, uredila pješačku stazu, postavila klupe i uradila turističku signalizaciju.

Na projektu za žene organizovan je kurs šivenja, a za ugrožene su podjeljeni plastenici i izgrađeno je kupatilo  za jednu socijalno ugroženu porodicu.