Potpisani ugovori o sufinansiranju projekta u oblasti kulture

U Sarajevu je početkom decembra potpisan ugovor između Ministarstva civilnih poslova BiH i JUCKPD „Prosvjeta“ iz Rudog za sufinansiranje projekta „Kulturno-istorijsko naslijeđe kao turistički potencijal Rudog“.

Sredstva u iznosu od 13. 000 KM su dodjeljena po konkursu „Sufinansiranje projekata institucija kulture u Bosni i Hercegovini“ za 2015. godinu.

Projekat „Kulturno istorijsko naslijeđe kao turistički potencijal Rudog“ će doprinijeti razvoju kulturnog turizma na prostoru opštine Rudo. Kroz projekat će se razviti kulturno-istorijski sadržaji o ličnostima i događajima koji su važni za Rudo i BiH. U okviru projekta biće realizovano nekoliko povezanih aktivnosti kojima će se prvo stvoriti preduslovi za razvoj navedenih sadržaja, odnosno povećati tehnički i ljudskih kapaciteta CKPD „Prosjete“ Rudo, koja je nosilac svih kulturnih dešavanja na prostoru opštine Rudo.