Očišćene ulice i putevi

Uklanjanje i čišćenje snijega obavlja se u skladu sa Planom održavanja ulica, lokalnih i nekategorisanih puteva na području opštine Rudo i Operativnim planom zaštite spašavanja od snijega, a kojim se utvrđuje prioritet, redoslijed i način uklanjanja snijega i leda sa javnih površina.

Stanje na putevima 2

Preduzeće SZTR „D&S“ Mioče i Dobrovoljno vatrogasno društvo Rudo započeli su čišćenje snijega sa ulica u gradu i lokalnih puteva prema propisanim prioritetima.

Očišćeni su putni pravci prvog reda:

Mioče-Mokronozi-Priboj; Rudo-Resići (do groblja Resići); Rudo-Staro Rudo do centra mjesne zajednice; Jelići-Trnavci do groblja; Štrpca-Andžići do groblja; Omarine – Prijevorac; Bijelo Brdo –Crkva.

Očišćeni su i putni pravci drugog reda: Trnaci-Oskoruša (škola) i Prijevorac-Cvrkota-Đurovići.

Čišćenje regionalnih puteva, koji prolaze preko teritorije opštine Rudo vrši preduzeće a. d. “Romanija putevi“.

Odlukom o komunalnom redu propisano je da  čišćenje snijega i leda sa trotoara koji se nalaze ispred  poslovnih zgrada i  poslovnih prostora vrše vlasnici, odnosno korisnici  istih. Ukoliko snijeg i led sa krovova zgrada, kuća  i tendi, predstavlja opasnost za bezbedno kretanje  pješaka i vozila,  obaveza je etažnih vlasnika i vlasnika stambenih objekata da isti uklone.