Сајам домаћих производа Рудо 2016

sajammm Организациони одбор увелико ради на припреми „Сајама домаћих производа Рудо 2016“ који ће се одржати  у Рудом од 3. до 4. марта 2016. године.

Сајам представља манифестацију подршке локалном предузетништву која окупља излагаче из БиХ, Србије и Црне Горе. Основна вриједност ове манифестације огледа се у ангажовању локалних актера да се помогне у развоју и промоцији економски једне од неразвијених општина у БиХ.

Иницијатива за организацију сајма прихваћена је и подржана од стране великог броја локалних предузетника, институција, јавних установа, локалне заједнице и невладиних организација, а реализује се захваљујући финансијској и техничкој подршци Јавне установе за туризам и спорт Рудо, општине Рудо, локалних спонзора и других донатора.sajam

Сајам ће допринијети промоцији регије, успостављању традиције организовања сајма у Рудом, као један вид подршке развоју предузетништва, бољем пласману производа и повезивању предузетника у региону и шире.

Очекује се да ће и ове године сајам окупити излагача из БиХ, Р. Србије и Црне Горе и да ће сајам посјетити велики број локалних, регионалних и међународних посјетилаца.

Од 1. до 15. фебруара отворен је позив за пријаву излагача за учешће на Сајму домаћих производа Рудо 2016.

Од стране организатора сајма за све учеснике (излагаче) сајма биће обезбјеђен смјештај, промоција, изложбени простор и свечана вечера.

sajammПрви сајам оваквог типа одржан је прошле године и трајао је од 26. до 27. фебруара 2015. године. Прошлогодишњи сајам, први  такав догађај одржан у Рудом, премашио је сва очекивања организатора имајући у виду да је учествовало преко 100 излагача из 14 градова из БиХ, Србије и Црне Горе који су представили богату понуду производа из домаће радиности, од хране и пића, меда и љековитог биља, до ручно израђених одјевних предмета, предмета за домаћинство и уникатних сувенира. Поред наведеног одржана су предавања за пољопривредне произвођаче и организована прва модна ревија „Сирогојно компани“.

Више информација о сајму можете добити на

e-mail: sajamdomacihproizvodarudo@gmail.com

tel./fax: +387 58/ 711-751