У Рудом обиљежен Дан борца

borci2На дан Великомученика Трифуна у Рудом је обиљежен Дан борачке организације Републике Српске.

Представници БОРС-а су парастосом погинулим српским борцима Општине Рудо на спомен обиљежјима Бијелог Брда, Штрбаца, Увца, Мокронога, Миоча, Мрсова и Рудог показали да никада неће заборавити своје погинуле borci3другове и саборце.

Централна манифестација одржана је парастосом у цркви Св. апостола Петра и Павла у Рудом, а настављена је паљењем свијећа на Централном спомен обиљежју у Рудом.

Помен у Спомен соби погинулих бораца Отаџбинског рата обавили су свештеници протојереј ставрофор гос. Саво Брадоњић и јереј госп. Василије Р. Цвјетковић.

borci1Испред општине Рудо скупу је присуствовао начелник општине Рудо Рато Рајак. Предсједник Скупштине БОРС-а општине Рудо Момир Радовић, истакао је у свом говору да је наша дужност да увијек чувамо сјећање на наше погинуле другове и саборце, који су  положили животе на бранику отаџбине.