U Rudom obilježen Dan borca

borci2Na dan Velikomučenika Trifuna u Rudom je obilježen Dan boračke organizacije Republike Srpske.

Predstavnici BORS-a su parastosom poginulim srpskim borcima Opštine Rudo na spomen obilježjima Bijelog Brda, Štrbaca, Uvca, Mokronoga, Mioča, Mrsova i Rudog pokazali da nikada neće zaboraviti svoje poginule borci3drugove i saborce.

Centralna manifestacija održana je parastosom u crkvi Sv. apostola Petra i Pavla u Rudom, a nastavljena je paljenjem svijeća na Centralnom spomen obilježju u Rudom.

Pomen u Spomen sobi poginulih boraca Otadžbinskog rata obavili su sveštenici protojerej stavrofor gos. Savo Bradonjić i jerej gosp. Vasilije R. Cvjetković.

borci1Ispred opštine Rudo skupu je prisustvovao načelnik opštine Rudo Rato Rajak. Predsjednik Skupštine BORS-a opštine Rudo Momir Radović, istakao je u svom govoru da je naša dužnost da uvijek čuvamo sjećanje na naše poginule drugove i saborce, koji su  položili živote na braniku otadžbine.