Izlile se rijeke Lim, Poblaćnica i Uvac

Usled obilnih padavina u protekla dva dana, došlo je do izlijevanja rijeka Lim, Poblaćnica (Ustibarska rijeka) i Uvac u užem priobalnom pojasu na teritoriji opštine Rudo. U pojedinim dijelovima, rijeke Poblaćnica i Lim poplavile su objekte i usjeve.

polave1

poplavBujične vode su začepile i odvodne kanale uz regionalni put R 449, a posebno je pogođena dionica puta koja povezuje Rudo i Priboj. Najviše je nanosa i vode na sledećim dijelovima ove dionice: Uvac, Ustibar i Sjeverin, pa se apeluje na vozače da pažljivo voze i da paze na odrone.

Prema podacima iz Opštinskog štaba za vanredne situacije, na području Rudog sinoć je palo 97,2 l/m² kiše, a potvrđeno nam je da u protekla 24 časa nije bilo prijava poplave od strane stanovništva, ali se očekuju u narednom periodu.