Na Uvcu otvorena poljoprivredna apoteka

Početkom marta na Uvcu je otvorena poljoprivredna apoteka, koja posluje u okviru Poljoprivredne zadruge “Uvac-Rudo“.

Po riječima direktora PZ „Uvac-Rudo“ Nenada Ljubojevića,  otvaranjem poljoprivredne apoteke riješen je problem obezbjeđivanja repro materijala, zaštitnih sredstav i opreme za razvoj voćarstva. Do sada su sva ova sredstva  poljoprivredni proizvođači morali nabavljati u okolnim gradovima.

Pored robe, PZ „Uvac-Rudo“, kupcima nudi i stručnu savjetodavnu uslugu, a zadrugari i kooperanti mogu ostvariti posebnu pogodnost kupovine robe na odloženo plaćanje. Potpisivanjem ugovora sa zadrugom, malinari mogu dobiti robu na odloženo plaćanje do prve isplate za predatu malinu.

Prodavnica nudi širok asortiman robe za ishranu i zaštitu biljaka, sisteme za navodnjavanje, prskalice, alate i drugu opremu.

Otvaranjem poljoprivredne apoteke PZ „Uvac-Rudo“ zaokružen je proces logističke podrške koji je nedostajao kao važan vid podrške razvoju poljoprivrede u opštini Rudo.

Prodavnica se nalazi 500 metara od graničnog prelaza prema Rudom.