Отворена градска читаоница и интернет клуб

internetУ Народној библиотеци „Просвјета“ Рудо у петак 25.03.2016. отворена је градска читаоница и интернет клуб. Отварању је присуствовао велики број званица из јавног и културног живота.

Читаоницу је отворио Рато Рајак начелник општине Рудо, који је у свом говору истакао да је одлично што је град Рудо добио овакво мјесто, које ће користити свим грађанима.

Присутне je на отварању поздравио и директор Народне библиотеке „Просвјета“ Рудо Предраг Остојић, који је том приликом истакао да су за кориснике библиотеке набављена 4 рачунара, два ласерска штампача, један скенер, фотокопир апарат и телевизор, који ће се користити за едукативну наставу. Ђаци ће сада у просторијама читаонице моћи да штампају и укоричавају дипломске радове, али и да се информатички образују у паузама између завршетка наставе и времена одласка ђачког аутобуса.

Средства, за опремање градске читаонице и отварање интернет клуба, обезбјеђена су из гранта Министарства цивилних послова БиХ и од стране општине Рудо.

internet_klub

internet klub