Početak radova na rekonstrukciji i adaptaciji Doma zdravlja „ Dr Stojana i Ljubica“

Danas su predstavnici Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite RS, opštine Rudo, Doma zdravlja „Dr Stojana i Ljubica“, izvođača radova firme „Konstruktor“ i nadzornog organa održali sastanak na kojem je dogovoren početak radova na rekonstrukciji i adaptaciji zgrade Doma zdravlja u Rudom.

Projektom rekonstrukcije zgrade Doma zdravlja biće izvršeni građevinsko zanatski radovi, radovi na vodovodu i kanalizaciji, instalaterski i radovi na adaptaciji kotlovnice i grijanja. Po ugovoru rok za završetak radova je 180 dana od uvođenja izvođača radova u posao.

Ukupna vrijednost radova iznosiće 469.580 KM. Za realizaciju ugovora za rekonstrukciju i adaptaciju Doma zdravlje „Dr Stojana i Ljubica“ u Rudom Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske obezbijedilo je 70 odsto sredstava kroz projekat „Jačanje zdravstvenog sektora“, dok je preostalih 30 odsto sredstava i nadzor obezbijedila opština Rudo.