У четвртак почиње Сајам домаћих производа Рудо 2016.

У четвртак 03. марта почиње Сајам домаћих производа Рудо 2016.

Сајам представља манифестацију подршке локалним пољопривредницима и предузетницима, која окупља излагаче из БиХ, Србије и Црне Горе.

Иницијатива за организацију сајма прихваћена је и подржана од стране великог броја локалних пољопривредника, предузетника, институција, јавних установа, локалне заједнице и невладиних организација, а реализује се захваљујући финансијској и техничкој подршци Јавне установе за туризам и спорт Рудо, општине Рудо и спонзора.

Током 03. и 04. марта 2016. године, на градском тргу  у Рудом и у Дому културе, преко 100 излагача из 18 градова БиХ, Србије и Црне Горе купцима и посјетиоцима сајма представиће богату понуда производа из домаће радиности, од хране и пића, меда и љековитог биља, до ручно израђених одјевних предмета, предмета за домаћинство и уникатних сувенира.

ПРОГРАМ САЈМА

Четвртак, 03.03. 2016.

09.00 – ДОЛАЗАК УЧЕСНИКА

10.00 – Предавање „Значај савјетодавне службе Mинистарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске у пољопривредној производњи“ - Мала сала Дома културе Тања Боровчанин, Ресор за пружање стручних услуга у пољопривреди ПЈ Соколац