Naredba o obaveznoj deratizaciji na području opštine Rudo

U cilju zaštite stanovništva od pojave i širenja zaraznih bolesti koje prenose glodari, naređuje se vršenje obavezne deratizacije na području opštine Rudo.

Proljetna faza obavezne deratizacije obavlja će se od 11.04. 2016 -21.04. 2016

Obavezna deratizacija obuhvata:

• poslovne i pomoćne prostorije preduzeća, samostalnih trgovinskih, ugostiteljskih i zanatskih radnji, a naročito onih koji se bave proizvodnjom, skladištenjem i prometom životnih namirnica,
  • zelene površine
  • kanalizacionu mrežu,glavnu gradsku deponiju,
  • zdravstvene,školske i predškolske ustanove,
  • vjerske objekte,
  • privatna domaćinstva, stambeni fond

Deratizaciju će vršiti ovlaštena i osposobljena stručna organizacija koja posjeduje rješenje Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske,d.o.o. „Sanitacija“ iz Zvornika.

Svi građani, organizacije, preduzeća i ustanove dužni su da se pridržavaju odredbi iz Naredbe Načelnika opštine i izvođačima deratizacije omoguće pristup u sve objekte i površine kojima upravljaju, te da pruže pomoć prilikom izvođenja radova i da postupaju po uputstvima izvođača deratizacije vezano za zaštitu ljudi i domaćih životinja, životne i radne sredine. U protivnom snosiće sankcije propisane odredbama člana 60. stav 1. tačka v). Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti (“Sl gl.Republike Srpske“,br.14/10).

Zdravstvena inspekcija vršiće nadzor izvršenja ove Naredbe.

Naredba