Novi filmovi u Rudom

Danas 04.04.2016. godine biće prikazana dva filma u velikoj sali Doma kulture „Prosvjeta“ u Rudom.

Sinhronizovani crtani film „Zootropola“ biće prikazan u 18.00 časova.

„Zootopia“ („Zootropola) ne dolazi samo s prekrasnom animacijom, simpatičnim likovima i uzbudljivom avanturom već i izuzetno bitnom porukom koja je dobrodošla u vremenima kad su politička scena i medijski prostor više nego ikad zagađeni ksenofobijom, šovinizmom, rasizmom i bigoterijom. Radi se o univerzalnom problemu pa samim tim i univerzalnoj poruci.

Na prvi pogled „Zootropola“ je film o zečici iz malog mjesta koja s velikim snovima dolazi u veliki grad. Klinci će u prvi mah registrovati teme koje su im bliske, a to je da bez obzira na to što vam drugi govorili treba biti uporan i slijediti svoje snove. U tome vas ne smiju spriječiti ni nasilnici, ni kolege, ali ni ograničavajuća dobronamjernost roditelja koji vas samo žele zaštiti.

“Zootropola“ je grad u kojem žive sve životinje, i velike i male, i one plahe i grabežljivci, a moto grada je da svi „mogu biti šta god požele“. Ove su životinje civilizovane, hodaju na dvije noge i oblače se za posao.

Cijena ulaznice za animinirani film, iznosi 4 KM.

Domaća komedija „Braća po babine linije“ biće prikazana u 20.00 časova.

Braća po babine linije je srpski film iz 2016. godine po scenariju i u režiji Radoša Bajića. Film predstavlja nastavak televizijske serije Selo gori, a baba se češlja.

Glavnim junacima, Radašinu I Milašinu (Radoš Bajić i Milorad Mandić Manda), stiže isto pismo, upućeno svakom ponaosob. Vođeni snom o lepšem životu i rešenju svih problema, oni, shodno instrukcijama koje su dobili u pismu, kreću iz Petlovca na put … I kako to u životu često biva, umesto da stignu do Beograda gde ih čeka daleki rođak iz Australije, Radašin će zalutati u planinama sa tajanstvenom plavušom (Jelena Gavrilović), a Milašin zaglaviti u selu Vranovo, na planini Sokolovica, sa koje puca vidik na Zonu bezbednosti. Na ovom putu će im se pridružiti i ostali radoznali stanovnici Petlovca, koji će se, vođeni različitim ciljevima, u jednom momentu naći na istom mestu, sa istim pitanjem: „Gde su braća po babine linije!?“

Cijena ulaznice iznosi 4 KM.