Одржана промоција ЛОД пројекта

У малој сали Дома културе „Просвјета“ Рудо,  у петак 01.04.2016. године,  у организацији Савеза општина и градова РС (СОГРС) и општине Рудо, одржана је информативна радионица „Јачање локалне демократије ЛОД“.

lod

Општи циљ ЛОД пројекта је допринос демократској стабилизацији, помирењу и даљњем развоју БиХ кроз подршку одабраним ЈЛС-овима у успостављању бољих односа између локалних власти и цивилног друштва, те транспарентној расподјели буџетских средстава намијењених за ОЦД.

По ријечима координатора Горана Ракића из СОГРС, радионица је организована са циљем да се представницима локалне самоуправе и организацијама цивилног друштва пруже потребне информације како би што боље припремили пријаву за позив који ће бити расписан крајем 2016. године за нови круг ЛОД пројекта.

lod_projekat

ЛОД IV финансира Еуропска унија из средстава Инструмента за претприступну помоћ (ИПА) у износу од 2 милиона еура, а спроводи Развојни програм Уједињених нација у Босни и Херцеговини (УНДП БиХ).