Otkrivena spomen-ploča poginulim policajcima

U ponedeljak  je u Policijskoj stanici Rudo otkrivena spomen ploča poginulim policajcima u odbrambeno-otadžbinskom ratu, pripadnicima aktivnog i rezervnog sastava Policijske stanice Rudo.

Ideja o postavljanju obilježja stradalim pripadnicima Policijske stanice Rudo, postoji već duži niz godina, da bi ove godine bila i realizovana. „Spomen ploča, je mali gest kojim se želimo odužiti ljudima, koji su živote ugradili u temelje onoga što mi danas zovemo Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske“, rekao je Bojan Medović, komandir Policijske stanice Rudo, na otkrivanju spomen ploče.

IMG_0114

Na spomen-ploči uklesana su imena policajaca: Radoja Bandovića, Slavka Tokovića, Andrija Mitrovića, Milenka Arsića, Milomira Drobnjaka, Gvozdena Jovanovića i Ljubomira Novakovića.

Ne smijemo zaboraviti da su oni, kao pripadnici Policijske stanice Rudo, prilikom izvršenja službenih zadataka za Republiku Srpsku, položili svoje živote.

Spomen-ploču koja se nalazi u zgradi Policijske stanice osveštao je Vasilije Cvetković sveštenik Crkvene opštine Rudo.

Pored porodica nastradalih pripadnika Policijske stanice Rudo, na otkrivanju spomen-ploče prisustvovali su i Načelnik sektora policije CJB Istočno Sarajevo Šehovac Branimir, predstavnici Opštinske boračke  organizacije Rudo, bivši i sadašnji pripadnici Policijske stanice Rudo i predstavnici opštine Rudo.