Prijem kod načelnika za Katarinu Đurović

Juče je u kabinetu načelnika Opštine Rudo upriličen prijem za Katarinu Đurović, povodom priznanja za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda, koje je Privredna komora Republike Srpske dodijelila ZR „Neven“ iz Rudog.

ZR „Neven“ se našla među 13 privatnih firmi i radnji, kojima je krajem marta dodijeljeno ovo prestižno priznanje. Priznanje su dobili za liniju kozmetičkih proizvoda od nevena.

Rato Rajak načelnik opštine, uputio je najiskrenije čestitke za osvojeno priznanje, ističući da su rijetki privatnici koji na ovaj način mogu predstaviti Rudo.

Tokom prijema, razgovaralo se i o uslovima u kojima rade preduzetnici, koji se bave proizvodnjom i preradom ljekovitog bilja, o poteškoćama sa kojima se susreću u svom radu, kao i o podsticajima za ovaj vid proizvodnje koji postoje na republičkom i lokalnom nivou, pošto opština Rudo posjeduje povoljne uslove za uzgoj, otkup i preradu ljekovitog bilja.

Načelnik je iskazao spremnost, da opština u narednom periodu, u skladu sa svojim mogućnostima, kroz lokalne mjere podrži i ovu granu privrede.