Dru Giblin posjetio Interkulturalni kamp Strgačina-Rudo

strgacina1

U srijedu, 29. juna Interkulturalni kamp Strgačina – Rudo, posjetio je ataše za kulturu i obrazovanje Ambasade SAD u Bosni i Hercegovini g-din Dru Giblin. Pored njega, manifestaciji, koju su za tu priliku pripremili učesnici kampa, učenici osnovnih škola iz Sarajeva, Mokrog i Rudog, prisustvovali su i brojni predstavnici domaćih i međunarodnih organizacija, udruženja, vlasti, institucija i medija.

Prisutne goste, tom prilikom pozdravila je predsjednica udruženja „NADA“ Rudo, g-đa Milena Kujundžić, a gostima su se obratili i načelnik opštine Rudo g-din Rato Rajak, koji je ovom prilikom uručio zahvalnice predstavniku Ambasade SAD u BiH G-dinu Dru Giblinu kao i predsjednici Udruženja „NADA“ Rudo g-đi Mileni Kujundžić.

Nakon toga prisutnim se obratio i g-din Dru Giblin, koji je proveo i jedno vrijeme razgovarajući sa svim učesnicima današnjih aktivnosti u interkulturalnom kampu.

G-din Giblin, načelnik opštine Rudo g-din Rato Rajak i predstavnici prisutnih škola i Udruženja za brigu o osobama sa invaliditetom simbolično su, na kraju programa, zasadili po jedno drvo kao simbol prijateljstva, interkulturalizma i tolerancije koje predstavljati trajno obilježje ovog i ovakvih susreta koji će se nastaviti ovog ljeta.

strgacina