Nemanja Matić u humanitarnoj misiji u Rudom

Nemanja-Matic1

Srpski reprezentativac i član Čelzija Nemanja Matić, proteklog vikenda bio je u humanitarnoj misiji u Rudom.

On je sa svojim prijateljima, fudbalerima “Vrela” iz rodnog Uba, odigrao humanitarni meč za liječenje mladog fudbalera Strahinje Jojevića, koji je teško povrijeđen u saobraćajnoj nesreći.

Najbolji fudbaler Srbije, koji je još jednom pokazao svoje veliko srce, bio je oduševljen prijemom u ovom dijelu Republike Srpske i između ostalog istakao da je srećan što je bio dio ove akcije.

Nemanja Matić i prijatelji nisu skrivali radost što su dali svoj skromni doprinos da se obezbjede određena finansijska sredstva za liječenje mladog golmana Rudog. On se nada da će se ovaj fudbaler uskoro nakon uspješnog liječenja oporaviti i vratiti u normalan život. Osim toga on je istakao da je, kako kaže u ovom malom ali lijepom gradiću, stekao veliki broj prijatelja i siguran je da će se i u budućnosti nastaviti saradnja fudbalera Rudog i ekipe Vrela. Ovaj put povod je bila humanitarna pomoć i potvrda da nesreće spajaju ljude, a verujemo da će u narednom periodu to biti prava prijateljska i sportska druženja – rekao je Matić.

Nemanja-Matic2

U ime organizatora ove humanitarne akcije, Nemanji Matiću kao i njegovim prijateljima iz Vrela, i svima koji su učestvovali i pomogli u prikupljanju sredstava za liječenje Strahinje Jojevića, zahvalili su se direktor Javne ustanove za turizam i sport, Vladimir Bradonjić i nekadašnji saigrač Čelzijevog asa, iz dana provedenih u školi fudbala na Ubu, Nemanja Bradonjić, koji su bili i glavni inicijatori ove utakmice.

Iako je rezultat bio u drugom planu, treba istaći da je domaći sastav Rudog bio ubedljiv protiv gostujuće ekipe Nemanja Matić i prijatelji i trijumfovao sa 5:1. Prvo su poveli gosti pogotkom Obradović u 22. minuti, da bi utakmica dobila posve drugi tok u nastavku u kojem su strijelci za ekipu Rudog bili: Cerović u 32, potom Janićijević u 54, a onda je na scenu stupio Vladimir Bradonjić koji je tri puta pogađao gol gostiju u 63, 74. i 78. minutu.

Organizatori humanitarne utakmice su bili Javna ustanova za turizam i sport Rudo i FK Rudo.