Praznik dječije pjesme i folklora u Rudom

deciji_festival

U Rudom je u organizaciji hotela Komsar Rudo i CKPD „Prosvjeta“ Rudo u velikoj sali Doma kulture „Prosvjeta“ Rudo održan koncert dječijeg hora „Vrapčići“ iz Banja Luke i folklornih dječijih sekcija iz Rudog.

Pred prepunom salom Doma kulture najpoznatiji dječiji hor iz Republike Srpske izveo je, uz plesnu koreografiju, svoje najpoznatije muzičke numere i najveće hitove.

festival

U folklornom dijelu večeri učestvovale su dječije folklrone sekcije CKPD „Prosvjeta“ iz Mioča, Štrbaca, Bijelog Brda i Folklorna sekcija OŠ Rudo.

Publika je uživala u nastupu koji je objedinio tradijiciju i moderno. Posebno su uživali najmlađi gledaoci koji su na kraju nastupa izašli na binu da zajedno sa gostima zatvore nezaboravan koncert.

Gosti i učesnici večeri na kraju su se zahvalili domaćinima na toplom dočeku a potom i uručili zahvalnice načelniku opštine Rudo, Ratu Rajaku i direktoru hotela Komsar Rudo, Aleksandru Aleksiću koji su omogućili ovaj koncert.

deciji_festival1