Obilježen Dan opštine Rudo

DSC_1688

Prijemom gostiju u svečanoj sali Doma kulture „Prosvjeta“ Rudo, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na centralnom spomen obilježju, u utorak 12.07.2016. godine, obilježen je Dan opštine Rudo.

Sa početkom u 12. 00 časova, u velikoj sali Doma kulture u Rudom održana je svečana sjednica SO Rudo. Sjednicu je otvorio predsjednik SO Rudo Velibor Ćirović, a o protekloj godini govorio je načelnik opštine Rudo Rato Rajak. Pozdravljajući prisutne on ih je zamolio da minutom ćutanja odaju počast stradalim srpskim borcima.

Himnom „Bože pravde“ hor „Sv. knez Lazar“ iz Priboja počeo je program u kome su učestvovali ženska etno grupa „Prosvjeta“ Rudo i frulaš Draško Spasojević.

Načelnik opštine Rudo, Rato Rajak uručio je poklone učenicima generacije Anđeli Ćirović iz OŠ „Boško Buha“ iz Štrbaca, Aleksi Stančiću iz OŠ Rudo i Dejani Paponjak učeniku generacije SŠC Rudo.

U hotelu „Komsar“ Rudo održano je tradicionalno lomljenje slavskog kolača, koje su obavili sveštenici jerej Vasilije R Cvjetković i protojerej stavrofor Savo Bradonjić.

Ovim su zvanično završene Petrovdaske svečanosti Rudo 2016.

DSC_1683