Директор за сарадњу Амбасаде Швајцарске у радној посјети општини Рудо

С циљем разматрања могућности остваривања сарадње у области извоза малине за тржиште Швајцарске, директор за сарадњу Амбасаде Швајцарске гдин. Хосе Гунтерн (José Guntern) у сриједу 24. августа 2016. године, био је у радној посјети општини Рудо.

Током његове посјете одржани су састанци са Начелником општине Рудо, са представницима Удружења узгајивача малине  „Малина“ Рудо и ПЗ „Увац-Рудо“. Током састанка разговарало се о могућностима развоја општине Рудо, о унапређењу малинарства и успостављању засада другог јагодастог воћа на подручју општине Рудо.

На састанку су размотрене могућности испуњавања услова у погледу квантитета, квалитета, континуитета и стандардизације производа и директног пласмана произведеног јагодастог воћа на ино тржиште (Швајцарска).

У склопу посјете гдин. Гунтерн обишао је и хладњачу која послује у склопу ПЗ „Увац-Рудо“,  матични засада као и засаде малине, на којима је директно разговарао са произвођачима малина.