Direktor za saradnju Ambasade Švajcarske u radnoj posjeti opštini Rudo

S ciljem razmatranja mogućnosti ostvarivanja saradnje u oblasti izvoza maline za tržište Švajcarske, direktor za saradnju Ambasade Švajcarske gdin. Hose Guntern (José Guntern) u srijedu 24. avgusta 2016. godine, bio je u radnoj posjeti opštini Rudo.

Tokom njegove posjete održani su sastanci sa Načelnikom opštine Rudo, sa predstavnicima Udruženja uzgajivača maline  „Malina“ Rudo i PZ „Uvac-Rudo“. Tokom sastanka razgovaralo se o mogućnostima razvoja opštine Rudo, o unapređenju malinarstva i uspostavljanju zasada drugog jagodastog voća na području opštine Rudo.

Na sastanku su razmotrene mogućnosti ispunjavanja uslova u pogledu kvantiteta, kvaliteta, kontinuiteta i standardizacije proizvoda i direktnog plasmana proizvedenog jagodastog voća na ino tržište (Švajcarska).

U sklopu posjete gdin. Guntern obišao je i hladnjaču koja posluje u sklopu PZ „Uvac-Rudo“,  matični zasada kao i zasade maline, na kojima je direktno razgovarao sa proizvođačima malina.