Privodi se kraju berba maline

Uprkos lošim vremenskim uslovima, ovogodišnji rod maline je bio zadovoljavajući na prostoru opštine Rudo. PZ „Uvac-Rudo“ do početka avgusta otkupila je ukupno 240 tona maline sorte Vilamet, dok je otkup Polke još uvijek u toku. Ove godine zadruga vrši otkup ove sorte maline i sa prostora opština Višegrad i Goražde.

Prema riječima direktor PZ „Uvac-Rudo“ Nenada Ljubojevića kvalitet roda je zadovoljavajući, ali su loši vremensku uslovi generalno uticali da količina po pojedinačnom proizvođaču bude manja nego prošle godine. U odnosu na prošlu godinu, kupno gledajući rod je veći, zbog značajnog povećanja broja pojedinačnih proizvođača.

Zadruga je individualnim proizvođačima plaćala akontacionu otkupnu cijenu od 2 KM po kg, dok će razlika biti isplaćena do kraja avgusta.