У току je реализација пројеката из Плана капиталних инвестиција за 2016. годину

У току су радови на неколико пројеката који се реализују  у склопу Плана капиталних инвестиција за ову годину.

Након спроведених поступака јавне набавке и одабира најповољнијих извођача радова, започети су радови на пројектима изградње канализације у Гојави, реконструкције моста „Злоступ“ и асфалтирања локалних путева на подручју општине Рудо.

Радови на канализацији у Гојави, реализују се према предвиђеној динамици и биће завршени у уговореном року, до краја мјесеца. Радове изводи КП „Услуга“ Рудо, а укупна вриједност инвестиције са ПДВ-ом износи 14.993,55 КМ. Изградњом ове канализационе мреже,  око  25 домаћинстава  из  насеља Гојава, ријешиће свој дугогодишњи проблем канализационих отпадних вода.

Тренутно се изводе радови и на реконструкцији моста „Злоступ“, на путу Рудо – Доње Цикоте. Због извођења радова, мост неће бити у функцији некo вријеме. Радове на мосту изводи КП Комуналац АД Вишеград а вриједност инвестиције је 15.666,30 КМ.

Асфалтирање локалних путева на подручју општине Рудо врши фирма АД „Романијапутеви“. У наредном периоду АД „Романијапутеви“ асфалтираће локалне путеве на подручју мјесних заједница: Рудо, Сетихово, Старо Рудо, Миоче, Мокронози, Увац, Штрпца и Бијело Брдо. Укупна вриједност радова са ПДВ-ом износи 561.518,19 КМ.