U toku je realizacija projekata iz Plana kapitalnih investicija za 2016. godinu

U toku su radovi na nekoliko projekata koji se realizuju  u sklopu Plana kapitalnih investicija za ovu godinu.

Nakon sprovedenih postupaka javne nabavke i odabira najpovoljnijih izvođača radova, započeti su radovi na projektima izgradnje kanalizacije u Gojavi, rekonstrukcije mosta „Zlostup“ i asfaltiranja lokalnih puteva na području opštine Rudo.

Radovi na kanalizaciji u Gojavi, realizuju se prema predviđenoj dinamici i biće završeni u ugovorenom roku, do kraja mjeseca. Radove izvodi KP „Usluga“ Rudo, a ukupna vrijednost investicije sa PDV-om iznosi 14.993,55 KM. Izgradnjom ove kanalizacione mreže,  oko  25 domaćinstava  iz  naselja Gojava, riješiće svoj dugogodišnji problem kanalizacionih otpadnih voda.

Trenutno se izvode radovi i na rekonstrukciji mosta „Zlostup“, na putu Rudo – Donje Cikote. Zbog izvođenja radova, most neće biti u funkciji neko vrijeme. Radove na mostu izvodi KP Komunalac AD Višegrad a vrijednost investicije je 15.666,30 KM.

Asfaltiranje lokalnih puteva na području opštine Rudo vrši firma AD „Romanijaputevi“. U narednom periodu AD „Romanijaputevi“ asfaltiraće lokalne puteve na području mjesnih zajednica: Rudo, Setihovo, Staro Rudo, Mioče, Mokronozi, Uvac, Štrpca i Bijelo Brdo. Ukupna vrijednost radova sa PDV-om iznosi 561.518,19 KM.