Asfaltiran lokalni put Strgačina-Čavdari

Stgacina_put (2)

Završeni su radovi na asfaltiranju lokalnog puta Strgačina – Čavdari, ukupne dužine 850 m. Izvođač radova je preduzeće AD “Romanijaputevi“ Sokolac. Vrijednost radova je 65.231,29 KM.

Prema riječima predsjednika Savjeta MZ Strgačina, Muja Klačara,  značajna sredstva  za asfaltiranje puta Strgačina – Čavdari i puta prema Donjoj Strmici  obezbjedili su građani sopstvenim učešćem i opštine iz Federacije, a  jedan  dio  je sufinansirala opština Rudo, kroz program kapitalnih investicija. Asfaltiranjem ovih puteva olakšan je  saobraćaj za oko 50 povratničkih domaćinstava.

Sredstva za asfaltiranje ukupne dužine  lokalnih puteva u MZ Strgačina u iznosu od 57.220, 00 KM obezbjeđena su od strane Opštine Novo Sarajevo, Opštine Centar i učešća grupe građana a Opština Rudo je učestvovala sa 30.656,80 KM.Stgacina_put (1)