Konkurs za raspodjelu i prodaju sadnica po povoljnim uslovima iz matičnog zasada Uvac

Načelnik opštine Rudo, raspisuje konkurs za raspodjelu i prodaja sadnica po povoljnim uslovima iz matičnog zasada Uvac.

Sadnice će se raspodjeljivati i prodavati poljoprivrednim proizvođačima sa prostora opštine Rudo, prema socijalnoj karti stanoviništva opštine Rudo.

Sadnice maline dodjeljuju se putem javnog poziva, dostavljanjem pismenog zahtjeva i tražene dokumentacije.

Po prijemu pismenih zahtjeva, Komisija imenovana od strane Načelnika opštine Rudo, izvršiće bodovanje pristiglih prijava i rangiranje u 5 socijalnih kategorija, kako slijedi:

I kategorija – korisnici socijalne pomoći, dobiće sadnice po cijeni:  20% od utvrđene tržišne cijene i plaćanje kroz rod maline.

II kategorija – sa primanjima do 100 KM po članu domaćinstva, dobiće sadnice po cijeni: 35 % od utvrđene tržišne cijene.

III kategorija – sa primanjima od 101 do 150 KM po članu domaćinstva, dobiće sadnice po cijeni: 50 % od utvrđene tržišne cijene.

IV kategorija – sa primanjima od 151 do 300 KM , dobiće sadnice po cijeni: 65 % od utvrđene tržišne cijene.

V kategorija – sa primanjima većim od 300 KM po članu domaćinstva, dobiće sadnice po cijeni: 80% od utvrđene tržišne cijene.

Sadnice će, pod uslovom da kandidati ispunjavaju kriterijume poziva,  biti podijeljene korisnicima prema definisanim kategorijama i utvrđenoj rang-listi.

Raspodjelu i prodaju sadnica maline sorte Vilamet (willamette) iz matičnog zasada Uvac, po povoljnim uslovima, izvršiće Poljoprivredna zadruga „Uvac – Rudo„ p. o. prema rezultatima sprovedenog konkursa.

Tekst konkursa

Bodovna lista