Наставак дружења младих из Прибоја и Рудог кроз пројекат „Живот на граници без границе“

mladi

Јуче је у Рудом реализована прва радионица дуге фазе пројекта прекограничне сарадње „Живот на граници без границе“, који Савјет младих Рудо имплементира у партнерству са Канцеларијом за младе Прибој.

mladi3

Радионица је осмишљена као туристичка тура кроз Рудо, током које су учесници из Рудог, својим другарима из Прибоја, представили најзначајнија мјеста у ужем дијелу града. Током дружења обишли су Музеј, споменик Првој пролетерској, Партизанско гробље, ријеку Крупицу, Римски мост, као и православну и муслиманску богомољу.

mladi2

Обишли су и средњу и Основну школу у Рудом, а туристичко разгледање се завршило посјетом наших најмлађих у дјечијој играоници Невен, како је и адаптација исте обухваћена пројектом. Вријеме проведено са најмлађима протекло је у дружењу, игри и смјеху, а нису изостали ни слаткиши.

mladi1